Wybierasz tylko tradycyjne metody

Klientów zachęcasz do kupna sloganem „Niemiec płakał, jak sprzedawał” lub „Panie, nikt panu tego taniej nie sprzeda”. Od lat stosujesz te same sztuczki, więc po co to zmieniać?

Nie uznajesz istnienia internetu

Słyszałeś, że mieszka w nim diabeł, więc wolisz prowadzić swój biznes tylko stacjonarnie. Oprócz tego znajomy mówił, że istnieje jakiś wujek Google i ciocia Wikipedia, ale nie można im ufać, bo zakłamują fakty, a przecież nikt nie będzie Ci mówił, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Wstydzisz się swojej marki

Niezależnie od tego, czy od wielu lat prowadzisz swój biznes, czy jesteś początkującym przedsiębiorcą, nie chcesz zwracać zbyt dużej uwagi na swoje działania. Na pytania, czym się zajmujesz, odpowiadasz: Robię coś…z kimś… (nerwowo miętoląc rękaw koszuli).

Nie zależy Ci na pozyskiwaniu klientów i utrzymaniu aktualnych

Jesteś monopolistą, bo bariery wejścia do Twojej branży są tak wysokie, że nikt nie odważy się rzucić Ci rękawicy. Dostarczasz zatem niepowtarzalny produkt i nie musisz bać się negatywnych recenzji lub hejtu na Facebooku.

Jesteś długodystansowcem

Lubisz długie przemowy, wielostronicowe elaboraty, a na myśl o czytaniu szczegółowych opisów masz ochotę krzyknąć „Ahoj przygodo!”. Zakładasz, że potencjalni klienci mają dużo czasu, a przede wszystkim lubią dokładnie zagłębiać się w treści. Twój ośmiostronicowy opis historii firmy będzie dla nich świetną lekturą na weekend! Remigiusz Mróz mógłby się od Ciebie uczyć pisania!

To zły uczynek

A co gdyby tak zaciekawić klientów swoimi działaniami? Broń Boże! Uważasz, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, więc nie ma co namawiać ludzi do grzechu. Poza tym filmiki są udostępniane za pomocą internetu, a internet to… [patrz punkt 2].

Statystyki kłamią

Statystycznie pies i kura mają po 3 nogi. Dlaczego więc masz wierzyć badaniom, które pokazują, że ponad 84% konsumentów dokonuje decyzji zakupowych po obejrzeniu materiału video lub 76% firm twierdzi, że materiały wideo pomogły zwiększyć ruch na ich stronie internetowej*. Stats suck! Żródło: https://www.business2community.com/brandviews/wyzowl/20-essential-video-marketing-stats-business-01857599

Anna Niewiadoma – 3 w 1: marketingowiec/redaktor/manager, a w wolnej chwili autorka bloga www.kierunekbiznes.pl