Kochamy ładne obrazki, podziwiamy z chęcią kolorowe fotografie – angażują nas do działania i udostępnienia. Jednak w ostatnim czasie to właśnie popularność trendu video marketingu rośnie w siłę. Każdego dnia przeciętny użytkownik internetu otrzymuje nawet kilkaset różnych wiadomości, które bardzo często szybko uciekają z pamięci albo zostają nawet nie zauważone. Tu z pomocą przychodzą filmy, które możemy śmiało umieszczać w kanałach komunikacji takich jak strona internetowa, social media, czy newsletter.

Wypunktujmy, zatem najważniejsze korzyści, które przynosi zaangażowanie klientów w video marketing:

 • Konsumenci dużo bardziej zapamiętują filmy niż długi tekst – obrazy wpływają na wyobraźnię.
 • Twoja firma zyska wiele pozytywnych opinii, będzie dużo bardziej rozpoznawalna i doceniana wśród szerszej grupy odbiorców, a co za tym idzie to zwiększy świadomość Twojej marki.
 • Będzie treścią, która znacznie może przyczynić się do pozycjonowania Twojej strony www oraz do zwiększenia ruchu na stronie.
 • Dzięki zaawansowanym technologiom video – nasz odbiorca może czuć się częścią wirtualnego świata, ponadto pokażesz, jak bardzo jesteś nowoczesny i kreatywny w swojej reklamie.

W jakiej sposób możesz wykorzystać video marketing, aby zaangażować swoich Klientów?

 • Prezentuj produkt – możesz przy użyciu specjalnych efektów wizualnych, jak i dźwiękowych pokazać go w całej okazałości, koniecznie postaw na nowoczesny design i profesjonalne treści. Spraw, aby Twój klient zapragnął mieć Twój produkt tu i teraz.
 • Pokaż, jak Twoja firma działa wewnątrz – dzięki temu udowodnisz, że wszystko co tworzysz powstaje z pasji i pełnego zaangażowania.
 • Nagrywaj video poradniki oraz webinary – ucz, bawiąc swoich odbiorców. To od Ciebie zależy, co chcesz przekazać swoim potencjalnym klientom.

TOP5 firmowych video

 1. Video poradnik – edukacja i fachowa wiedza o produkcie
 2. Relacja ze szkolenia – ciągły rozwój
 3. Opinia klientów – satysfakcja i zaufanie
 4. Wywiad z CEO, bądź specjalistą – jesteście ekspertami w swojej branży
 5. Transmisja na żywo

Video marketing to przyszłość content marketingu, ma w sobie niebywałą siłę oddziaływania na odbiorcę i często stanowi najlepszą promocję dla Twojej marki. Odbiorca, który zostanie wciągnięty w świat Twoich produktów poczuje się wyjątkowo, dzięki dostarczonej mu wiedzy, rozrywki i emocjom, które z pewnością pozostaną na dłużej.

Paula Lazarek – dziennikarka i ekonomistka. Właścicielka agencji Admedia Interactive.