W sobotę (1 września 2018) w godz. 11-14 w Skarżysku-Kamiennej odbędą się bezpłatne warsztaty z tworzenia animacji komputerowej. Poprowadzi je Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 9-17 lat.

Oto próbka animacji realizowanych przez studio Action Heroes, które prowadzi autor szkoleń:

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach?

Dzieci, które są najczęściej pasywnymi odbiorcami filmów animowanych i zapalonymi graczami komputerowymi mogą teraz spróbować swoich sił w procesie ich tworzenia. Poznają narzędzia pracy, które mogą nie tylko zachęcić do dalszego rozwoju w tej dziedzinie, ale także przydać się w przyszłości przy wykonywaniu wielu innych zawodów.
Treści reklamowe mające formę wideo lub animacji stają się dominującym sposobem reklamy
w internecie, a umiejętności ich tworzenia są coraz cenniejsze.
Ponadto wiedza pozyskana na szkoleniu może zainspirować dzieci i młodzież do rozwoju
w kierunkach artystycznych lub technicznych, ponieważ animacja komputerowa to dziedzina,
w której każdy umysł znajdzie coś dla siebie.

Organizowanie szkoleń w Skarżysku-Kamiennej dotyka również innego ciekawego problemu – przyszłej kariery zawodowej. Obecne wymogi rynku sprawiają, że młodzi ludzie by znaleźć pracę zmuszeni są do opuszczania rodzinnych miast lub dojazdu do większych aglomeracji. Zaletą animacji komputerowej jest możliwość pracy przez internet, wykonywanej z dowolnego miejsca na świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie przewidziane jest dla osób w wieku 9-17 lat. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: contact@actionheroes.pl w tytule wpisując: “Warsztaty Skarżysko-Kamienna”. W informacji zwrotnej otrzymają Państwo informacje o dokładnym miejscu spotkania. Szkolenia są zaplanowane dla osób nieposiadających doświadczenia w animacji. Nie jest wymagany również żaden sprzęt ze strony uczestników.